Депутатський запит (зі стенограми першої сесії районної ради сьомого скликання 19.11.2015)

Депутатський запит

(зі стенограми першої сесії районної ради

сьомого скликання 19.11.2015)

 

Депутат районної ради Зінчук П.Р.: Шановні депутати, депутатами шостого скликання на сесійних засіданнях, засіданнях профільної комісії ради неодноразово розглядалось питання затвердження нормативно-грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення, на яких, ймовірно, були родовища бурштину. По жодній земельній ділянці не було її затверджено. Тому було дивно дізнатись від засобів масової інформації, що значна територія Маневицької селищної ради передана у використання.

Тому відповідно до статті 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" я особисто, частина депутатів районної ради, хочемо знати правдиву інформацію, фактаж про поетапну процедуру виділення понад 80 гектарів за межами Маневич в урочищі Лоше для утаємничого власника через більш як 40 підставних осіб.

Депутатів ради надзвичайно цікавлять мотиви, підстави, необхідність і перспективи такого чи, вірніше, таких рішень. Адже, як на здоровий глузд, такі рішення не співпадають з логічним висновком звернення районної ради попереднього скликання, схваленого рішенням районної ради №25/2 від 25.09.2015 року щодо ситуації, яка склалася у нашому районі в зв’язку з незаконним видобутком бурштину. Одним з ініціаторів цього позачергового засідання був не хто інший як голова обласної державної адміністрації. В той же час управління Держгеокадастру у Волинській області підшукало схему оформлення на приватизацію лакомого земельного шматка заїжджому "господарю" в допоки маловідомому урочищі для, так би мовити, господарських потреб.

Все це, на думку багатьох маневичан, які зверталися до мене, як депутата районної ради, попахує корупційною складовою.

Тому прошу відповідні правоохоронні органи провести ретельне вивчення виділення цієї землі та, відповідно до діючого законодавства, проінформувати районну раду про наслідки перевірки.

Оскільки районна рада не має права звертатися до обласних установ, тому згідно чинного законодавства пропоную запит направити голові районної державної адміністрації, а голова райдержадміністрації направить до потрібних адресатів.

Прошу депутатів підтримати мій депутатський запит, бо для маневичан є надзвичайно важливим це питання. Прошу президію поставити запит на голосування.

 

Головуючий на засіданні член тимчасової президії, депутат Веремчук Л.В.:

Отже, формулюємо депутатський запит від депутата Зінчука Петра Романовича до Маневицької районної державної адміністрації щодо виділення земельних ділянок в урочищі Лоше за межами Маневицької селищної ради.

 

Головуючий на засіданні член тимчасової президії, депутат Смокович Я.Ф.: у запиті Петра Романовича звучало звернення до правоохоронних органів… Хто має звертатися?

 

Депутат Зінчук П.Р.: Просив би дописати до запиту: повідомити через засоби масової інформації про відповіді на мій депутатський запит від правоохоронних органів.

 

Головуючий на засіданні член тимчасової президії, депутат Веремчук Л.В.: тоді запит депутата Зінчука Петра Романовича адресуємо до Маневицької районної державної адміністрації, до правоохоронних органів Маневицького району?..

 

Депутат Зінчук П.Р.: Ці оборудки робилися в основному не в Маневицькому районі, тому, вважаю, що голова районної державної адміністрації має направити наш депутатський запит відповідно до голови обласної державної адміністрації, до Головного управління поліції та головного управління Держгеокадастру у Волинській області.