11 липня відбувся День депутата районної ради

66360309_2199772063668081_472180402350456832_n.jpg

11 липня відбувся День депутата районної ради, на якому вивчено ряд важливих питань, серед яких: стан охорони надр в районі, недопущення незаконного видобутку бурштину-сирцю, вжиття заходів щодо збереження лісових ресурсів та земель лісового фонду.

В залі засідань районної ради зі вступним словом до депутатів звернувся голова районної ради Анатолій Мельник. Депутати розпочали  свою роботу на території ДП «Поліське лісове господарство». Директор підприємства Андрій Яцина ознайомив з адміністративно-господарським комплексом господарства, звернув увагу на покращення матеріально-технічної бази лісгоспу, розповів про досягнення у роботі по збереженню та відновленню лісових насаджень, покращенню умов праці працівників лісництв. Наступним етапом стало вивчення ділянок лісових культур в 29, 30, 31 кварталах Чорторийського лісництва. Андрій Мар’янович детально розповів про послідовність заходів, які здійснюються при відтворенні лісів. На базі генетичного резервата сосни звичайної, лісового розсадника, лісонасінневої плантації депутати переконалися про важливість внеску працівників лісової галузі у збереження лісового фонду району та держави. Присутні  відмітили роботу лісівників по обладнанню зон відпочинку  - рекреаційних пунктів, що одночасно сприяє попередженню засмічення лісів, пожежній безпеці та створенню умов для відпочинку населення.

Депутатський корпус спільно з керівниками державних лісогосподарських підприємств оглянули місця, де здійснювався незаконний видобуток бурштину-сирцю у 42 кварталі Вовчецького лісництва ДП «Маневицьке лісове господарство». Заступник начальника Маневицького відділу ГУ Нацполіції у Волинській області Сергій Редько ознайомив депутатів із системою взаємоінформування між учасниками заходів Плану з питань протидії незаконному видобутку бурштину-сирцю, умовами проживання працівників підрозділів правоохоронних органів, які залучаються до охорони громадського порядку. Депутати внесли ряд пропозицій щодо необхідності покращення умов перебування правоохоронців на території, що охороняється, запропонували внести необхідні зміни до діючих районних цільових програм та передбачити кошти у районному бюджеті на фінансування таких заходів.

Зі станом ведення лісового господарства та господарською діяльністю ДП «Маневицьке лісове господарство» ознайомив директор Володимир Радіон. Депутати оглянули приміщення цехів лісопереробки, теплиці посадкового матеріалу, консервного цеху, плантації малини та лохини. Володимир Олександрович детально розповів про етапи виготовлення хвойного екстракту, безвідходної переробки лісо та пиломатеріалів, звернуто увагу на належний рівень побутових умов та умов праці, які створені для працівників підприємства. Директор поділився планами, які в найблищий час будуть реалізовані в господарстві.

З основними напрямами діяльності ДП «Городоцьке лісове господарство» ознайомив присутніх директор Віктор Данилюк. Оглянувши адміністративне приміщення, відремонтоване соціальне службове житло для працівників господарства, присутні вирушили до одного з трьох шкільних лісництв, які є в лісгопі, – Городоцького шкільного лісництва, яке знаходиться на базі загальноосвітньої школи в селі Городок. Віктор Петрович ознайомив з основними етапами, які проводяться в лісокомплексі, де безпоседньо проходить переробка деревини, лісовим розсадником, що знаходяться на території Городоцького лісництва. Директор звернув увагу, що найважливішим для господарства було та лишається високоякісне відтворення площ лісових насаджень, вирощування високопродуктивних лісів. В.Данилюк наголосив, що  значні суми коштів витрачаються на розбудову лісових доріг, будівництва зупинок громадського транспорту. У 38 кварталі Городоцького лісництва  депутати ознайомилися з ділянками головного користування поточного року, сприяння природному поновленню 2018 року, з проблемою всихання лісу.