21 травня відбулося засідання постійної комісії

dsc_0008.jpg

   21 травня відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, на якому розглянуто ряд питань, що потребують обговорення та вирішення.

   Голова районної ради Анатолій Мельник у звіті про свою діяльність за 2018 рік окреслив основні питання та суспільно значимі проблеми у різних сферах розвитку району.

   До гострих дискусій та активного обговорення спонукала депутатів інформація керівників районних закладів охорони здоров’я Шуляр Н.Й., Бегаля О.П., Янчика О.В., Самчук Т.М. про стан захворюваності на туберкульоз та ВІЛ/СНІД в Маневицькому районі. За результатами обговорення депутати констатували той факт, що наявний стан потребує проведення профілактичних та протиепідемічних заходів, спрямованих на зменшення поширення таких захворювань. Водночас, головним лікарям надано ряд рекомендацій, в тому числі – в найкоротші терміни вжити заходів по належній організації забору, зберігання і транспортування для лабораторного дослідження мокротиння та інших біологічних рідин на предмет виявлення мікобактерій туберкульозу та інших інфекційних захворювань.

   Разом з тим депутати акцентують увагу населення району на можливості інфікування ВІЛ-інфекцією у сфері побутового обслуговування. Наразі об’єкти надання таких послуг (перукарні, манікюр, педикюр, татуювання, гоління, салони краси, стоматкабінети) не охоплені перевірками по дотриманню санітарно-протиепідемічного режиму. Така ситуація має спонукати  жителів бути свідомими і готовими до мінімального самоконтролю стерильності інструментів та інших матеріалів при отриманні послуг у сфері побутового обслуговування.

   Депутати заслухали інформацію начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Козака Р.В. про потребу у внесенні змін та доповнень до діючої програми соціального захисту населення Маневицького району в частині організації супроводу дітей на оздоровлення до ДПУ "МДЦ "Артек" і ДП "УДЦ "Молода гвардія" і відшкодування витрат на відрядження особі, що супроводжує групу дітей, а також щодо надання щомісячної компенсації за проїзд автомобільним транспортом батькам дітей віком від 2 до 18 років з особливими освітніми потребами, які навчаються в комунальній установі "Інклюзивно-ресурсний центр" та доїжджають на заняття. Головний лікар КП "Маневицький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" Самчук Т.М. також окреслила потребу внесення доповнень до профільної програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги в частині забезпечення лікарськими засобами дітей до 3-х років, які не мають статусу дітей, потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС. Після детального обговорення депутати погодили відповідні проекти рішень районної ради для розгляду на пленарному засіданні.

   Останнім на засіданні депутати прийняли рішення про те, щоб пропонувати районній раді до присвоєння звання "Почесний громадянин Маневицького району" у 2019 році кандидатуру Брички Анатолія Микитовича – завідувача загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів села Старосілля філії опорного закладу НВК "Колківська ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей", учасника бойових дій, активного організатора волонтерського руху на території району, який добровільно брав безпосередню участь в антитерористичній операції на сході України по захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.