23 травня відбулося засідання постійної комісії Маневицької районної ради з питань економічного розвитку, інвестицій, земельних відносин та використання природніх ресурсів.

img-a23f169322298e390810789a8e232b28-v.jpg

23 травня  відбулося  засідання  постійної комісії Маневицької районної ради з питань економічного розвитку, інвестицій, земельних відносин та використання природніх ресурсів.

Першим питанням депутати заслухали звіт голови районної ради Анатолія Мельника про свою діяльність за 2018 рік.

Директори державних підприємств «Маневицький лісгосп» та «Городоцький лісгосп» Володимир Радіон та Віктор Данилюк ознайомили депутатів про веденння господарської діяльності підприємств, охорони і захисту лісів.

Директор ДП «Волиньторф» Іван Киричик озвучив перед присутніми щодо перспективи розвитку торф’яної промисловості району та зауважив на наявні проблеми, які виникають в процесі виробництва.

Важливим для обговоренння стало питання щодо очищення русла річки Стир. Начальник управління регіонального розвитку райдержадміністрації Олександр Турик та начальник Маневицького міжрайонного управління водного господарства Віктор Пахольчук поінформували депутатів про необхідність проведення відповідних заходів. В обговоренні взяли участь директор ДП «Колківське лісове господарство» Сергій Матчук та начальник Маневицького районного відділу УДСНС України Валерій Клімчук. Після детального вивчення питання присутні  напрацювали ряд рекомендацій, зокрема:

- райдержадміністрації, Колківській селищній раді, Маневицькому міжрайонному управлінню водного господарства, ДП «Колківське лісове господарство»,  Маневицькому районному відділу УДСНС України у Волинській області вжити всіх необхідних заходів по очищенню русла річки Стир;

- райдержадміністрації розглянути можливість включення заходу з очищення русла річки Стир у перелік заходів, що будуть фінансуватися за рахунок коштів коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення у 2019 та наступних роках;

- Колківській селищній раді передбачити та виділити кошти для розчищення русла та акваторії річки Стир, у тому числі для організації водолазних робіт службою УДСНС України у Волинській області;

- голові районної ради та райдержадміністрації звернутися до Державного агентства водних ресурсів України, басейнової ради річки Прип’ять  з метою ініціювання розроблення проектно-кошторисної документації з очищення русла річки Стир для подальшого виконання робіт на умовах співфінансування з місцевих та державного бюджету.

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника відділу у Маневицькому районі ГУ Держгеокадастру у Волинській області Олега Філона „Про хід виконання Програми розвитку земельних відносин у Маневицькому районі на 2017-2020 роки» постійна комісія вирішила рекомендувати районній раді, райдержадміністрації, сільським та селищним радам району вжити заходів щодо виділення коштів на оплату робіт за розроблені технічні документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів району, зокрема: сіл Бережниця, Граддя, Гораймівка, Комарове, Лісове, Нова Руда, Новосілки, Чорниж.

Депутатами було розглянуте питання щодо сприяння у забезпеченні жителів району земельними ділянками під індивідуальне будівництво. Секретар селищної ради Володимир Черчик поінформував присутніх про проблему, що склалася в селищі, звернув увагу на необхідність дотримання послідовності процедур задля прискорення процесу відведення цих земельних ділянок.