Депутати районної ради провели позачергову сесію

dsc06067.jpg

На вимогу громадськості голова районної ради Петро Зінчук скликав позачергову сесію районної ради, яка відбулася 24 січня 2014 року. Лише одне питання винесено на пленарне засідання  - про суспільно-політичну ситуацію в Україні. Свою позицію щодо нинішніх подій в державі висловили як депутати районної ради, так і представники громадськості, кількість яких не зміг вмістити зал засідань районної ради. Тому для маневичан на площі біля приміщення було виставлене озвучення. Після трьохгодинного обговорення депутати підтримали Заяву щодо суспільно-політичної ситуації в Україні, за яку проголосували 47 із 48 присутніх на сесійному засіданні народних обранців, зокрема, всі фракції політичних сил, представлених в районній раді, а саме, районних організацій ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», Партії Регіонів, Народної партії та позафракційні депутати.

  

Заява депутатів Маневицької районної ради Волинської області

щодо суспільно-політичної ситуації в Україні

 

Ми, депутати Маневицької районної ради Волинської області, висловлюючи волю жителів району, глибоко стурбовані ситуацією, яка склалася в Україні.

Останні події, зокрема, незаконне «ручне голосування» у Верховній Раді 16 січня та події 19-23 січня 2014 року на вулиці Грушевського в Києві штовхають країну у прірву громадянської війни.

Сьогодні влада свідомо радикалізує свої дії. Фактично знявши для правоохоронців будь-які обмеження на застосування водометів, зброї, було дано неофіційне добро на вбивство мітингувальників.

Ми підтримуємо боротьбу українського народу за збереження державної незалежності і суверенітету України, відновлення конституційного ладу та гарантування дотримання і непорушності прав людини і громадянина України.

Ми звертаємося до Президента України з вимогою припинити в силовий спосіб вирішення політичної кризи. Притягнути до кримінальної відповідальності винних у побитті мирних демонстрантів і журналістів, звільнити та реабілітувати заарештованих під час проведення масових акцій, всіх політичних в’язнів, у тому числі Юлію Тимошенко. Необхідно також вивести спецпризначенців з вулиць Києва та інших міст України і повністю припинити чинити насильство щодо мирних демонстрантів, застосовувати зброю, водомети. Закликаємо не допустити введення в Україні надзвичайного стану. Вимагаємо відставки Кабінету Міністрів України, а також розпуску «Беркуту» як формування підрозділу МВС України.

Верховній Раді України – скасувати всі «ручні» закони, проголосовані 16 січня 2014 року, як такі, що суперечать Регламенту Верховної Ради та Конституції України, та проголосувати за повернення до Конституції зразка 2004 року. Ми виступаємо за проведення дострокових виборів Президента, народних депутатів України.

Ми, депутати Маневицької районної ради Волинської  області, представляючи інтереси жителів району, висловлюючи їхні прагнення жити в демократичному суспільстві, змушені застерегти органи державної влади від необдуманих кроків, спрямованих проти українського народу. Ми рішуче засуджуємо акти насильства та грубе порушення демократичних прав і свобод громадян.

 

 

 

Підтримано на 31 позачерговій

сесії Маневицької районної ради 

24 січня 2014 року