Маневицький РВ УДСНС України у Волинській області інформує

zavantazhennya.jpg

З початку 2019 року в Україні виникло 7808 пожеж, із них 4717 у житловому секторі. На пожежах загинуло 453 осіб та постраждали  250 осіб. Станом на 25 лютого на території Волинської області виникло 146 пожеж,  у вогні загинуло 10 громадян. У Маневицькому районі у вогні загинуло 2 громадян. Враховуючи аналіз причин та умов загибелі людей на пожежах у Волинській області протягом зазначеного періоду, основними причинами пожеж стали необережність під час куріння та порушення використання теплових та електричних приладів. Більшість загиблих на пожежах склали люди похилого віку та безробітні, тобто мало захищенні верстви населення.

Для попередження пожеж з вищезазначених причин необхідно дотримуватися наступних правил безпечної експлуатації електромереж та пічного опалення:

• Надзвичайно небезпечно залишати розтоплені печі без нагляду або на догляд малолітніх дітей. Не можна застосовувати для розтоплення печей горючі і легкозаймисті рідини.

• На дерев’яній підлозі перед топкою необхідно прибити металевий лист, розмірами не менш 50 на 70 см.

• Щоб не допускати перегріву печі рекомендується топити її 2-3 рази на день і не довше, ніж по півтори години.

• За 3 години до сну топити піч потрібно припинити.

• Щоб уникнути утворення тріщин в кладці, потрібно періодично прочищати димохід від сажі, яка накопичується у ньому, залучайте для цього спеціалістів.

• Не сушіть на печі речі і сирі дрова. Стежте за тим, щоб меблі, фіранки знаходилися не менше ніж за півметра від масиву печі.

• У жодному разі не можна топити піч дровами, які по довжині довші за топковий отвір.

• У місцях, де горючі та важкогорючі конструкції будинків (стіни, перегородки, перекриття, балки) примикають до печей і димохідних труб, необхідно передбачити оброблення вогнезахисними матеріами.

До короткого замикання і пожежі призводить перевантаження електромережі в результаті одночасного включення в мережу декількох електроприладів. Тому, потрібно слідкувати, щоб проводи зовнішньої електролінії були натягнуті і не торкалися один одного, а на вводі у приміщення – взяті в ізоляційні трубки. Шнури до електроприладів, телевізорів, радіоприймачів і настільних ламп, а також штепсельні вилки і розетки повинні бути справними.

         Та найголовніше - монтаж електропроводки в будинку потрібно робити спеціалістам, а в процесі експлуатації проводити заміри діелектричної міцності електропроводки з метою виявлення пошкоджень.

Обов’язково роз’яснюйте дітям про небезпеку пустощів із вогнем. Не залишайте сірники та запальнички в легкодоступних для них місцях.

Ніколи не куріть у ліжку, особливо у нетверезому стані. Саме через цю причину гине найбільше людей при пожежах.