РЕКОМЕНДАЦІЇ для загальноосвітніх закладів щодо впровадження профілактичних заходів в епідемічний період з грипу, гострих респіраторних вірусних інфекцій

В передепідемічний період

1. Максимально обмежити масові заходи в дитячому колективі (відмінити святкові,  спортивні, урочисті заходи, які передбачають залучення різних класів, встановити роздільне перебування дітей в спортзалах).

2. В цей період не приймати нових дітей в дитячий заклад та не переводити з одного класу в інший.

3. При виявленні дітей з ознаками підйому температури, наявності кашлю,  почервонінням горла,  загальною слабкістю, посиленням сльозотечі, висипкою, вжити заходів щодо ізоляції дитини, повідомити батьків та відправити з батьками на прийом до лікаря.

4. Проводити посилене вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих засобів в місцях найбільшого побутового дотику дітьми, зокрема з дезінфікуючими засобами протирати щоперерви ручки дверей, столи, спинки стільців.

5. Здійснювати часте провітрювання класних кімнат та інших місць з великим скупченням дітей.

6. Заборонити самообслуговування дітей при сервіруванні столів в обідніх залах харчоблоків.

7. Проводити роз'яснювальну роботу з батьками щодо симптомів захворювання та недопущення відвідування дитячого закладу дітей з ознаками захворювання на грип та ГРВІ. Окремо наголошувати на тому, що при наявності хворого в сім'ї, дітям які знаходились в тісному контакті з хворим, не рекомендується відвідувати дитячий заклад на період 7 днів.

В епідемічний (карантинний) період

1. Відмінити будь - які масові заходи.

2. В епідемічно-небезпечний період не приймати нових дітей в дитячий заклад та не переводити з одного класу в інший.

3. Не проводити вакцинацію чи туберкулінодіагностику (постановку проби Манту).

4. При виявленні дітей з ознаками підйому температури, наявності кашлю, почервонінням горла,  загальною слабкістю, посиленням сльозотечі, висипкою, вжити заходів щодо ізоляції дитини, повідомити батьків та відправити з батьками на прийом до лікаря.

5. Після виявлення хворого в класі встановити медичне спостереження за контактними учнями класу. Відвідування обіднього залу харчоблоку, спортзалу карантинним класом здійснювати в останню чергу.

6. Відмовитися на карантинний період від лишнього килимового покриття. Килим скроплювати дезінфікуючим розчином та чистити пилососом із застосуванням миючих засобів.

7. Продовжити посилене вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих засобів в місцях найбільшого побутового дотику дітьми, зокрема з дезінфікуючими засобами протирати щогодини ручки дверей, столи, спинки стільців, навчальний інвентар в молодших класах мити також із застосуванням дезінфікуючих засобів.

8. Здійснювати часте провітрювання класних кімнат та інших місць з великим скупченням дітей.

9. Заборонити самообслуговування дітей при сервіруванні столів.

10. Столовий посуд (тарілки, ложки, вилки, стакани, чашки) мити також із застосуванням дезінфікуючих засобів у відповідності до інструкції до нього.

11. В куточках гігієни учня, санвузлах забезпечити безперебійну наявність миючих засобів та роботу електрорушників чи наявність одноразових рушників.

12. Встановити контроль за відвідуваністю дітей. Якщо кількість дітей, які відсутні в дитячому закладі з причин захворювання на грип чи інші респіраторні вірусні інфекції, становить 20 відсотків від загальної кількості дітей, які відвідують заклад, необхідно припинити діяльність дитячого закладу  з метою розірвання  контактів серед дітей на один епідемічний період щонайменше 7 днів.

 

                       Маневицьке районне управління

 Головного управління Держпродспоживслужби

у Волинській області

 

Телефони для контактів (03376)22198, 0975848946