Вчергове піднято питання з приводу майбутнього адміністративно-територіального устрою області

zobrazhennya_viber_2019-10-01_10-15-15.jpg

На черговій сесії районної ради 26 вересня цього року депутатами районної ради вчергове піднято питання з приводу майбутнього адміністративно-територіального устрою області, зокрема щодо формування районів на Волині. Так, ще 09 серпня на позачерговій сесії районної ради депутатами районної ради підтримано Звернення Маневицької районної ради до Президента України, Верховної Ради України, новообраних народних депутатів України Констанкевич І.М., Івахіва С.П., Гузя І.В., Палиці І.П., Рубльова В.В., Кабінету Міністрів України, Волинської обласної ради, Волинської обласної державної адміністрації щодо  створення району із центром у смт Маневичі.

До виконавчого апарату районної ради надійшла відповідь Міністерства розвитку громад та територій України. У листі Мінрегіону зазначається, що згідно запропонованої Мінрегіоном моделі адміністративно-територіального устрою субрегіонального (районного) рівня на території Волинської області розглядається можливість формування трьох районів Володимир-Волинського, Ковельського, та Луцького. При цьому, територію Маневицького району пропонується включити до складу Ковельського та Луцького районів. Міністерство звертає увагу, що зазначені пропозиції є лише баченням Мінрегіону щодо можливого адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів і мають рекомендаційний характер. Таку пропозицію було надіслано облдержадміністрації для опрацювання та подальшого інформування Мінрегіону. На виконання вказаного вище доручення Волинська обласна державна адміністрація надіслала власні пропозиції щодо формування на території Волинської області чотирьох адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня, зокрема щодо формування Камінь-Каширського району в складі існуючих Камінь-Каширського, Любешівського, Маневицького (крім територій Колківської та Красновільської об’єднаних територіальних громад)  і Ратнівського районів.

Виконавчим апаратом районної ради зібрано пропозиції першого заступника голови райдержадміністрації Бурака А.І., депутатів районної ради Линдюка А.О., Базарнової А.В., Веремчук Л.В., Зінчука П.Р., Давидюка М.С., Дерлюка І.В., Смоковича Я.Ф., Давидюк С.О. та внесено власні пропозиції щодо складу ініціативної групи, яка буде лобіювати інтереси Маневицького району з цього питання. До її складу увійшли керівники фракцій у раді, депутати Волинської обласної ради Бегаль О.П., Кирда Л.Ф., Киричик І.М. Згоду на роботу в групі надали керівники підприємств, що представляють основні галузі виробництва району, зокрема директори державних лісогосподарських підприємств Радіон В.О. та Яцина А.М., директор Маневицького торфозаводу Щербачук В.С., а також окремі селищні та сільські голови району: Гаврилюк О.О., Ясюк М.А., Шмигельський В.В., Давидюк К.С. Участь у першій зустрічі ініціативної групи брали Колківський селищний голова Палінкевич О.О. та Прилісненський сільський голова Терещенко І.І., які висловили бачення об’єднаних територіальних громад. Ініціативна група доопрацювала текст звернення, яке буде скеровуватися до Волинських обласних ради та адміністрації, Мінрегіону. Присутні висловили бачення необхідності невідкладної зустрічі з головами Волинської обласної ради та першим заступником голови Волинської облдержадміністрації.

Хочемо донести до керівництва області наступну інформацію: поліські райони Волинської області мають певну специфіку, займають значну територію області. Чимало проблем для цих громад є типовими, зокрема, вони всі відносяться до території, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС, а тому цілком логічно нинішні Камінь-Каширський, Любешівський та Маневицький райони об’єднати в один район, чисельність жителів якого становитиме  понад 150 тис жителів, а площа сягатиме 5,5 тис. км2.

Враховуючи, що географічно найбільш наближеним до центру потенційного району є смт Маневичі, у якому на сьогодні вже розміщено Маневицьку місцеву прокуратуру (обслуговує 5 районів), Маневицький окружний суд (2 райони), Маневицьку окружну виборчу комісію (4 райони), Маневицьке управління водного господарства (3 райони), Маневицька ДЕД (територія 4 районів), Міжрайонний відділ статистики (2 райони), Маневицький міжрайонний відділ ДУ "ВОЛЦМОЗУ", Державна установа Маневицька   ВК-42, центр батальйону територіальної оборони, окремі районні відділи поліції та держгеокадастру, управління держпродспоживслужби тощо, а також наявність потужної центральної районної лікарні та сучасного ЦНАПу, які надають послуги для жителів не тільки Маневицького, а й Камінь-Каширського та Любешівського районів, пропонуємо створити район із центром у смт Маневичі, де є чимало адміністративних приміщень державної власності.

Додатково зазначимо, що Маневичі розміщені на перетині двох доріг державного і міжнародного значення, а також мають пасажирську і вантажну залізничні станції, що сприяє простому сполученню із обласним центром – м. Луцьк та столицею України – м. Київ. На території Маневицького району розміщено два професійно-технічні заклади освіти і ще по одному в інших районах із широким спектром спеціальностей, що забезпечить новоутворений район кваліфікованими робітничими кадрами. Також на Маневиччині успішно працює ДП "Волиньторф", 4 державні лісогосподарські підприємства, а також чимало новостворених підприємств в різних галузях виробництва, в тому числі з іноземними інвестиціями. Поточний економічний потенціал Маневицького району більший ніж сумарно Камінь-Каширського і Любешівського районів.

Таким чином створення окремого Маневицього району сприятиме інвестиційній привабливості та примноженню економічного розвитку Поліської частини Волинської області, що загалом позитивно вплине на добробут та якість життя жителів цих громад.

Станом на дату розгляду питання радою ми отримали відповідь Ратнівської районної ради, яка заперечує входження у майбутньому  до нового району з центром у Камінь-Каширському.

Ініціативна група внесла пропозицію і рекомендувала голові районної ради Мельнику А.М. організувати зустріч з т.в.о. голови обласної державної адміністрації Киричуком О.О. та головою обласної ради Вахович І.М.

Члени ініціативної групи висловили побажання взяти участь в обговоренні цього питання на засіданні круглого столу "Формування нового районного поділу у Волинській області", що відбуватиметься 08 жовтня в рамках проекту Центру політико-правових реформ "Підготовка та громадське обговорення обгрунтованої пропозиції нового районного (повітового) поділу всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України".

Депутатами Волинської обласної ради висловлено думку виступити з єдиною пропозицією щодо утворення Маневицького району, зберігши в його складі всі нинішні територіальні громади. Депутати облради запевнили у сприянні проведення зустрічі з головою Волинською облради Вахович І.М.